pühapäev, 9. august 2020

Pühajärve spa ei hooli lindudest?


Triin Karolin kirjutas suhtlusmeedias:
(fotod temalt).

Hei! Tulin just Pühajärve spa pargist. See, mida seal nägin nõuab sekkumist. Suured ujula klaaspinnad tõmbavad pisikesi linde nagu magnetiga ja nad lendavad end suurel hulgal surnuks. Reaalselt selle 10min jooksul, mis seal olime kukkus surnuks hulk pisikesi sulelisi. Käisin hotellis küsimas miks midagi ette pole võetud, sain vastuseks, et juhtkond on teadlik aga neid ei huvita! Paneme nad koos huvituma!
Teenindaja ütles, et see on olnud nii 17(!)aastat,et õhtu lõpuks laipu koristatakse...


See tundub nii uskumatuna! Mitte see, et linnud nii lendavad vastu aknaid, vaid see suhtumine!!!


***********************************

https://leht.postimees.ee/7036814/spaa-torjub-lindude-hukkumise-suudistusiKas spaa suhtumine on üllatav või mitte? Pigem mitte meie tänases mõttemaailmas!

Vaatame väiteid. Spaa esindaja sõnul ei ole administraator "midagi sellist väitnud". Ehk et 17 aastat juba koristatakse lindude laipu ja spaad ei huvita! 
Küsimus: Kuidas teadis postitaja rääkida 17 aastast? Sest spaa väitel töötaja ongi nii kaua töötanud?
Tegelikkuses võis ta kindlasti nii vastatagi, aga eades, kuidas tänapäeval keskastme ja kõrgemad juhid "ei seedi" avalikustamist ja nõuavad et kõige puhul kommenteeriks ettevõtte seisukohti "pressiesindaja", siis on üpris loomulik, et administraator ka eitab. Veel loomulikum oleks aga see, kui spaa juhid suudaks ehk hoopis vigu tunnistada?

Kindlasti usun seda, et postitaja ei mõelnud välja väidet, et "spaad absoluutselt ei huvita". Milleks pidanukski?

Kas postitaja otsis ümbruskonnast surnud linde, et erinevaid pilte teha? On selgelt näha, et piltidel on vähemalt kaks liiki, seega see, et "keegi leidis õhtul vaid ühe surnud linnu", on meelevaldne väide. Teiseks, surnud linde võtavad söögiks teised ja õhtuks ei pruugigi neid kõiki alles hoida.

Usun samuti sellesse et spaad ei huvita! Kleebiseid pole vaja, sest surnud linde on olnud seni vähe? Kui vähe ja mis on vähe? Olles ise näinud neid suuri aknaid võin vabalt pakkuda, et neisse lendavaid linde on siiski arvukalt. Paljud surevad hiljem, sest algul põrkest toibununa võivad küll minema lemnnata, aga kahjustused teevad oma töö. Ja isegi kui oleks "vähe", pidanuks iga eludest hooliv inimene, sh spaa juhtkond, hakkama mõtlema!? Siin tundub aga, et huvitab vaid kasum?

Nüüd jälgitakse olukorda igal õhtul? Ehk et kui "surnud" lind pole õhtul akna all, pole teda olemas? Jälgima peaks ikka päeva ulatuses? Kui juhtkond ei saa valdkonnast mingit aimu, oleks aeg kutsuda linnutundjad! Praegune suhtumine on aga selline, et SPA ISE KAHJUSTAB OMA MAINET!


Triinu kommentaar FB lehel:

Tere. Mis põhjusega ma peaksin välja mõtlema arvu 17 ja pildistama kusagil mujal hulka surnud tiivulisi, et need teie klaaside süüks ajada. Mei vestluse juures teenindajaga oli minu 10a tütar, kes seda kõike kuulis, surnud lindude taevast alla sadamise tunnistajaks olid nii minu isa kui ka 10a ja 11a laps. Soovin, et te ei süüdistaks mind ja minu pere valetamises. Suhtlesin eile õhtul telefonitsi teenindajaga kes oki hirmul oma töö kaotamise tõttu ja ilmselgelt ei julge teile tõtt tunnistada.


*********************

Eile(minu märkus: SHOKEERITUD JA KURVAD OLLAKSE PIGEM SPA SUHTUMISE PEALE???

Sõbrad, me oleme šokeeritud ja kurvad.
Eile õhtul ilmunud emotsionaalne postitus, kus avaldatud väidetel pole ilmselt enam tarvis pikemalt peatuda, ei sisalda tõest infot.
Selline olukord, mida kirjeldatakse, ei ole tavapärane. Me ei tea paraku, mis võis eile juhtuda või kuhu need kümned laibad kadusid, sest meie töötaja leidis vaid ühe. Me ei saa öelda, et kunagi ei ole ükski lind vastu ujulat lennanud, aga see ei ole kindlasti igapäevane ja massiline. Keegi ei korista igaõhtuselt laipu – see on alusetu vale ja teenindaja ei ole Triin Karolinile niimoodi ka öelnud. Samuti on absoluutselt vale, et teenindaja väitis, et juhtkond teab ja neid ei huvita.
Probleem ei ole olnud selliste mõõtmetega, et oleksime kleebiseid siiani vajalikuks pidanud, kuna surnud linde on olnud väga vähe – ujula sees on valgel ajal pidev liikumine, mida linnud samuti näevad, sest tegu ei ole peegelklaasiga, mis peegeldaks tagasi puid ja taevast.
Jälgime igapäevaselt olukorda, et teha kindlaks, kas probleem on tõesti mingil põhjusel süvenenud ja tegutseme vastavalt.

Jätkub postitaja tembeldamine "vihakampaania" algatajaks.

Tekkinud meediakära valguses peame vajalikuks rõhutada veel kord, et Triin Karolini algpostitus sisaldab kahte valeväidet – et linde hukkub suurel hulgal iga päev ja juhtkond ei võta lihtsalt midagi ette. Me ei saa nende väidetega nõustuda, sest need on valed. Aga valesid tõe pähe sotsiaalmeedias levitada me õigeks ei pea.
Milline oli Triin Karolini kogemus 9.08, me ei tea. Aga kuna kõnealune koht on avalik ja ligipääsetav kõigile, siis on kõigil ka võimalik ise veenduda, mis on tõde, mis vale.
Ka teenindaja jääb kindlaks oma väitele, et tema Triin Karolini postituses mainitut öelnud ei ole. Kui meil 17 aastat töötanud inimene meile silma vaadates kinnitab, et ta pole nii öelnud, siis me usume teda ja lähtusime sellest ka oma järgnenud vastustes.
Soovime vaid, et enne sotsiaalmeedias vihakampaaniate algatamist fakte ka teise osapoolega täpsustataks ja välditaks niimoodi sarnaste poleemikate tekkimist.
Nagu lubatud, jälgime nüüdsest olukorda iga päev. Kui selgub, et probleem on tõesti süvenenud, arutame teemat kindlasti tõsiselt ja võtame midagi ette.
Loodus ja keskkond on ja jäävad meile väga olulisteks.
Rohkem meil antud teemal midagi kommenteerida ei ole.

Helena Kuhi vabandust, aga ajada kõike oma klientide süüks ja tembeldada neid valetajateks, on ikka väga alatu! :O
Mitmes kommentaaris väidab spa teadlikult pooltõde? Postitaja EI OLE VÄITNUD seda.

*************************

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar