pühapäev, 15. november 2020

Rahumäe-Nõmme - kilupirukast Lihameistri hea poeni.

 

 
 
Vahel on käeulatuses kohti, mida näed pea igapäevaselt, aga kuhu senini jalg pole sattunud.


 
Rahumäel on rong ja buss seotud, üks hea näide. Tõsi, kas bussiliinid seal nii head, kui olla võiks, on iseasi. Iseenesest oleks see ju Järvevana suunaga ühendamiseks olla väga hea koht, miinuseks vaid see, et kiirrongid vast siin ei peatuks.
Imelik tundub, et näiteks liin 45 puhkepäevadel ei sõida? Ehk peaks olema hoopis 45A ekspressina? Ja Ülemistest kaugemale?

 
Hm, erakonna peakorter või pühakoda? Äge ninasarvik igatahes. 
Nõmme piirkonna võlu ja valu on männid. Igal juhul on need kvaliteetse elupiirkonna osa. Nagu haljastus üldse. Maju on siin seinast seina.


 
Seadsingi sammud vanale Liiva - Vääna liini raudteeviaduktile. Olen vaid selle alt läbi sõitnud, pealt ei sattunud sõitma isegi siis kui rattaga rohkem ringi tuuritasin.


 
Vaade Tallinna....

 
... ja Nõmme suunas. 
Kergtee on muidugi siin väga aktiivses kasutuses. 
Rahumäelt Nõmmele jalutades sai näha, et endiselt sõidavad mööda niisama tühja depoost ja depoosse sõitvad rongid. Kui enne need ka peatusid, siis nüüd enamuses enam mitte. Eks see ole osaliselt ka õige, sest valdavalt olid Pääsküla rongid tühjad. Et aga plaanitaks depood kolida ehk raiskamist lõpetada - sellest pole küll midagi kuulda. Tänase päevani. 
Ilm oli kerge tuulekesega, aga näpistas isegi nii veidike nägu. Õnneks seljas hea jope ja saab "maski" taha pugeda.
 
Ahaa, pood, mis eelmisel korral oli veel avamata, paistab toimivat. Ka pühapäeval.

 
Imeilus!

 

 

 
Siuh ja viuh. Linnapiirkonnas tuleb küll alati ohutuse teema meelde ja jutuks olnud, et ülekäikude ohutus viiakse esimesele tasemele. Milline see on? Seni pole seda isegi Veerennis mitte!


 
Aga enne lihapoodi võib külastada ka "Morna kohvikut". Tegu on vaieldamatult ühe kvaliteetseimate toodetega kohvikuga. Osta siis kilupirukat, teekooki või muud. Nahu päris!

 
Sa püha müristus, muraka moos oli päris murakamaitsega!!! Esimese ampsuga meenus ammune päikselisel päeval rabaskäik!


 
Olin poodi minnes üsna skepiline. Olen ju harjunud nägema, et müüakse n.ö. vaid enda ehk siis teisisõnu ühe firma tooteid, midagi kõrvale osta enamasti ei saa või on valik väga väike. Liha küll seekord ei ostnud. Kutteri firma paar asja proovitud, need ei maitsenud. Aga vähe eksklusiivsemaid lihatooteid siin on.


 
Aga pood oli raudselt meeldiv üllatus! Mitme tootja maitseaineid ja särtsumoose, kala, juustu jpm. Ja see on tänapäeval üsna haruldane. Eks siinkohal olekski õigem Talupoe nime all eksisteerida? Pelgalt lihale viitamine ei anna veel aimu, millega tegu? Aga noh, eks siis aitame reklaamida....

 
Proovisin ära ka maasika terava särtsu. Oligi ehk veidi liiga terav ja maasika maitse jäi alla, võrreldes nt Peipsi Pipra pohla-tshilli kastmega. Aga see on maitse asi.


 
Assaa tuline põrguline!!! Ostsin suhkruta kollase reegi mahla, sellest hapumat asja vist pole ilmas olemas!!! Esmalt ju kallasin kruusi mahla husaarimoodi!! Muidugi pidin lahjendama ja suhkrut juurde kühveldama, kuid usun, et igal juhul on see tervislik! Ja puhtalt naturaalne! Ning pudelist jätkub kauaks, lahjendada tuleb korralikult.

 
Omaette uudis on, et müügil ka Dirhami tooteid.


 
Müügil ka Avi ja Võrtsjärve koha jm.


 
Piimatoodetest nii välismaist kui Nõmmiku talu tooteid. Cheddari juustki ju väga tuntud ja väga paljudele meeldib trühvliga. Ka Nõmmiku talu pakub mitmeid juustusorte ning kuigi ma ise seni proovinud vaid klasikalist, siis mõtlen, et Juustukuningate valiku kõrval tasub proovida ka muud. Just nautimiseks. Muide, müügil oli isegi Rotterdami juustumoosi! Üllataval kombel Juustukuningates seda pole! Ja moosivalik kvaliteetjuustude puhul on ülioluline. Näiteks Idea Farmi pihlakakeedis brändiga on gurmaanide hulgas igal juhul lemmikute hulgas!

Mõnda aega tagasi nägin saadet ühest juustumeistrist. Pagan, Nopri teeb 18 erineva maitsega juustusorti ja mul ikka veel need proovimata??

Juustud on kordumatud isiksused.

Juust on elus. Temas elavad nii piimavalgud kui seened. Kui teda õigesti kohelda, on tema pH-tase ideaalne. Meil on, sest perepojast juustumeister Joonas Niilo õppis ameti Nopris töötanud maailma tipptasemel Meistrilt Pascal Smitsilt.

Tänu sellele korrastab juust lisaks hea maitsmisele ka inimese seedetrakti pH – meie mikrofloora elu- ja töökeskkonna.

Tal on 1001 traditsioonilist ja moekat maitset metsaseentest karulauguni. Meie teeme 5aastase kogemuse pealt 18. Piim kui elusolend on täiuslikul moel koheldud. Juustule kui kunstiteosele lisatud bakterid teevad, mida meister soovib – ja annavad pühale elusainele maitsed karulaugust metsaseenteni. Pideva protsessina erinevas valmimisjärgus juustud on Niilode juustukoja nii sisuliselt kui vormiliselt mitmekordistanud.

Tema kui kunstiteos vormitakse harmoonilisteks keradeks ja ratasteks, vahatatakse kaupluses kestma – ning meistri pitser pannakse pidulikult peale. Leia see Juustukuningate poodides ning suuremates kaubanduskettides.

 
Kui meil suudetakse teha tipptasemel juustu, siis peab muuhulgas ka küsima, kas peame ikka alati vedama sadade tonnide kaupa keskkonna arvelt kaugemalt? Ning kui ehk 18 sorti ongi liiga palju, on hea ju seegi, kui müügil näiteks 8 sorti?


 
Ning ka Allikukivi Veinimõisa käsitööveine.

 
Pood asub siis vaid mõne sammu kaugusel Nõmme rongipeatusest. 
Mind igal juhul rõõmustas selline pood väga. SEE on eestimaise toetamine kui püütakse, katsetatakse, mõeldakse ja sooviks on saavutada midagi heal tasemel! õnneks lisandub meil ju ka tootjaid ning see annab võimaluse jõuda poeni, kus valik on mitmekesine ja samas igale maitsele midagi ongi müügil. Loodan, et siia jõuavad ka Epi Talu, Idea Farm, Hõbekala jm tootjad. Eriti just siis, kui neid lähedal Nõmme turul saadaval pole.  Sest nendegi puhul ju tegemist väga eriliste toodetega, mille järele pole kahju eraldi sõita.
Ja kes rongiga sõidab, sel eriti lihtne. Tuled rongilt, käid poest läbi ja istud järgmisele rongile!


 
Ja rongiga kohalesaamine paljudele sobiv. Isegi siis kui Nõmme turg eesmärgiks, tasub ehk ENNE külastada hoopis Lihameistri poodi.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Haapsalu rongiootajad läbi aegade.

          2013. Fotod: mina.   2014. Fotod: mina.       2015. Fotod: mina.         2019, fotod: Tiiu Kammiste      2020, fotod: Tiiu   2021....