teisipäev, 2. veebruar 2021

Mis võiks Võrus paremini olla.

 

 
Võrukate FB grupis üks inimene lihtsalt küsis, mis võiks Võrus paremini olla?
 
* Normaalse kattega parkla bussi pealt tulejate autoga ootamiseks.
 
------------------------------
 
Keskväljakult võiks selle futuristliku õuduste pargi likvideerida, arvan ma. 
 
Puud ja põõsad asemele.
 
* Issver jummel, minge metsa oma puudega 
 
--------------------------
 
Et jalgrattaga saaks turvaliselt liigelda - rohkem jalgrattateid!
 
* Nagu meie esileedi räägib, et "tuleb mõelda globaalsemalt!". Praeguse rohepesu ajastul on moodne teha kesklinnad autovabaks... Mis rohkem jalgrattateid?! Siis terves kesklinnas vabaks jäänud autoteed jalgratturite päralt-kulge nii turvaliselt, et paha hakkab... Lisaks Kliima-Gretal hea meel ja kõik jääkarud ka päästetud...
 
lihtsam on jalgrattad vanarauda viia

-----------
 
*
Veekeskus koos spaga.
 
-------------
 
* Pikniku kohad, pingid lauad (palgist) koht kus pühapäeva hommikul pannkooki või grilli teha 
 
------------------------
 
* Tamula järve ümber kergliiklustee, ideaalis valgustusega ja Rannaklubi esine parkla öistele driftijatele/parklas läbustajatele sulgeda. Viimast ettepanekut oleks kõige lihtsam teostada   
 
------------
 
* Rongiliiklus ka võiks muidugi olla aga seda vist palju tahetud-
 
* Kas mitte kunagi linnapea ametis olnud Jüri Kaver ei käinud välja ideed, et Võru-Tartu-Tallinna vahel võiks olla regulaarne rongiliiklus. Ütlesite, et inimesed on mugavad. Täpselt nii ongi! Ja üks mugavamaid reisimise viise ongi rong. Usun, et kui oleks toimiv raudteeühendus siis väga paljud kasutaksid ntx. Võrust Tartusse või Tallinnasse minnes kindlasti rongi mitte ei läheks selle libedaga tee peale oma närve kulutama. Istuks rahulikult rongis, jooks kohvi, surfaks netis jne. Tänapäevaste võimaluste juures võiks vabalt päälinnas tööl käia kui oleks kaasaegne raudteeühendus kus rong kataks vahemaa Võrust Tallinnassse umbes 2 tunniga. 
 
-----------------------------------------------------
 
*   Veel üks asi- vaja oleks üht normaalset kelgumäge linna, vanasti oli see liiva tänava mägi hea, see mis koreli poole läks- iga päev ja õhtu käis seal laste trall. Võru, lastesõbralik linn, need hetkel koreliäärsed on liiga väikestele lastele aga oleks natuke suurematele ka vaja.
 
* tehke see tervisekeskus kiiremini valmis...suvel võiks järvel mõistliku hinnaga kas vesirattad või paadilaenutus olla
 
----------------------
 
* Võrus võiks olla ka üks asjalik n-ö loomemaja piirkonna käsitöölistele. Meil on ju olemas Võru Instituut ja ka MTÜ Vana Võromaa Käsitüü. Just sellel viimasel võiks olla oma hoone või omad ruumid, et kohalikku käsitööd ja selle tegijaid väärtustada
 
Hakkame suvel ehitama. Võru Instituudiga koostöö käib.
 
----------------------------------------
 
* Keskraamatukogu võiks olla esinduslikum ja funktsionaalsem. Praegu tehakse seal sees ülitoredaid tegevusi, kuid sisse peab hiilima hoovi poolt. Mõttekoht- kaasaegne raamatukogu võiks olla keskuse moodi, et rohkem inimesi selle tegevust märkaks ja osaleks. Jõudu Sulle, äge algatus!
 
Projekteeritud, rahastustaolus esitatud-ootame vastust
 
-----------------------------
 

Laste mänguväljakuid vöiks rohkem olla
 
----------------
 
* Linnavalitsusel on ikka müstiliselt palju tegemata asju, kui sellist postitust vaja on, et sealt hiljem valimislubadusteks loosungeid maha viksida----et-MIDA OLEKS TARVIS TEHA......aga mida lihtsalt ei õnnestud teha. Nagu selles humoreskis, kus kliendile restoranis teatatakse---Kohe saab, aga praegu ei teenitata!
 
Jah, oleks ettepanek- suuremad ideed ja asjad ning arengud kuskile keskkonda ilusti üles panna koos arutelu võimalusega. Tean et linna kodukal infot on aga väga ülevaatlik see ka pole. 
 
---------------------------
 

Võru linnas on kaks puudust, mis vajaksid arendamist. Esiteks see, et siin pole merd. Teiseks oleks vaja metrood, kuhu siseneda keskväljakult. Esimene peatus peaks olema Tartus, teine Rakveres.
 
------------------------------------------
 
Võru-Tartu vaheline rong võiks sõita
 
Võrust võiks sõita otsebuss Viljandisse
 
* ja sealt edasi ikka ka Pärnusse
 
   
 
************************ 

Nii kommenteeriti ühte jagatud postitust ja seda oli kena lugeda. Oli ka nalja, rumalusi, aga need õnneks ei varjutanud asja mõtet. Ning kuigi soovid enamuses kõige "tavalisemad", siis näitab see, et just sarnased asjad on ühed olulisimad.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar