laupäev, 20. veebruar 2021

Nunnult lumine Nõmme.

 

Esimeseks küll mõne päeva tagune pilt, on teine Pääsküla jaamast taeva taustal nii kena.
 
 
Aga oli asja Vabaduse puiesteele ja tagasiteel ei läinudki otse bussile vaid lihtsalt nautisin veidi jalutamist. Bussiliiklus ju nii tihe, et pole põhjust isegi suuresti sõiduplaani vaadata.
 
Igal juhul on Nõmme ELUrajoon, sest mändide all elamine, eriti kui suurest tänavast kaugemal, on omaette luksus. Ehk nauditav elukeskkond. Mis sest, et omad muredki, ainuüksi vajadusel mõne puu mahavõtmine kallis lõbu.
 
 
Ja praegu annab lumi pildistamismõnule palju juurde. Isegi siis kui pole päikest. Teised toonid ja varjud jätavad oma jäljed.


 
Lumerookimist küll jätkub, aga kui tervis hea, on see vaid nauding. Ja tervisele kasulik. 
 
Oma termostass on aga samm mugavusele järeleandmiste tegemine. Nagu on ka oma veepudel kaasas. Ükskõik kui vähe me sellistel puhkudel justkui säästame loodust, on tegu ikkagi suure sammuga! Mis sest, et R-Kiosk ei anna termostassi just odavalt kätte. Võiks olla see nendegi panus, et mitte iga asja puhul teenida!

 
Lumekoristusega on nagu on. Eks üheks murekohaks olegi tehnika sobivus. Kummiribaga sahk on küll "paindlik", aga alati sellega teed heaks ei saa. Ehk et töö tehakse ära, tulemus pole nagu kõige olulisem. 
Igal pildistajal oma nägemus ja omad detailid. Siin on detaile palju ja nagu juba ütlesin, lumi annab mänguruumi. Mulle meeldis. 
Kas aga mõnel pool istutatakse mändide asemel kuuski? On see ikka hea mõte?

 
Aga lumetõrjest saabki aimu kui jala käia. Linnaosa ametnikud käivad ka?  Siledus on üks asi, teine on lumekihi pakusus ja kui see jäätub ning nädalateks liuväli....


 
Kuused võivad kohati ka ise juurduda, aga kui palju neid "lubada"? On ju mänd tervislikum ja luba ka rohkem valgust? Ma lihtsalt ei oskaks kujutada ette Nõmme kuusikuid!


 
Aknad, katused, aiad, väravad, postid....


 
Konkurents edasiviiv jõud? Ega ei imesta, et lilled aina kallimad! Tuuakse pealekauba neid ju isegi Aafrikast! Ja kui siis veel poed kõrvuti ehk olukord, mida peetakse konkurentsiks, tegelikkuses aga võib kliente lausa tunde oodata? Mine tea.

 
Busse aga siin tõesti uhab. Iseasi, kui palju neid veel vaja oleks kuhugi, kuhu praegu ei saa? Kindlasti poleks paha kui ka kaugbussid siinkandis peatuks. Järve selleks hädakorral ka sobib ja edasi juba sinna pildistama.

 
Kaugliinide bussipeatusest aga teises teemas...
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar