reede, 12. veebruar 2021

Olerexi tankla Turbasse, vald võimalust ei kasuta?

 

 
Eilsel istungil otsustas vallavalitsus anda ehitusloa tanklateenindushoone ja kaasnevate rajatiste ehituseks Jaama tee 18 kinnistule.
Esimeses etapis rajatakse kinnistule juurdepääs, kõvakattega platsid, maapealsed ja maa-alused rajatised ning tehnovõrgud.
Teises etapis ehitatakse välja tanklahoone (kauplus koos autopesulaga). Hoone gabariitmõõdud on 27,4 x 11,7 x 5,4m. Sõiduautode tankurisaarte varikatuse gabariitmõõdud on 12,3 x 12,0 x 5,4m. Veoautode tankurisaar on betoonsaar veokite tankurite, kütuse laadimiskastide ja tuulutustorude ning valgustipostiga, mis rajatakse hoonest loodesse, sõiduautode tankurite kõrvale. Käsipesula veoki ja sõiduauto boksiga on projekteeritud tanklahoonest kagusse. Tanklahoonest kirdesse rajatakse betoonalusel gaasitankur maapealse 10m³ LPG-mahutiga, mille kõrvale paigaldatakse gaasiballoonide kapp. Hoone kirdekülje ääres asuvad tolmuimeja ja rehvirõhuseade.
Tankla välimus lähtub Olerexi korporatiivimagost

Teade Saue vallalt.
 
Kas Saue valla korporatiivimago on ise mitte midagi teha? 

Valla puhul on tegu ühe osapoolega, kelle eesmärk peaks olema arendada nii kohalikku elu, kui ka läheneda asjadele laiemalt, andes oma panuse kogu taristu tervikpilti. Fotol tagaplaanil paisab suur lage ala, kuhu siis nüüd rajatakse tankla. Kui õigesti aru saan, siis kõrvale jääb veel küllaga vaba ala. Kas vald kasutab võimaluse ära ja püüab ka omalt poolt midagi vajalikku luua?

Veidi ajas tagasi minnes meenub Turba raudteelõigu ehitus, kui paljud inimesed soovisid, et mingil moel säiliks ka Tervisetee. Näiteks liikumiseks Nissi. Oli täiesti võimalik, isegi sama projekti raames, tagada raudtee kõrval "põllutee" vm moel. Vald ei vastanud mingil moel küsimustele ja kõigiti käitus vastutustundetult. Ka ses mõttes, et nii saanuks tee tunduvalt odavamalt, kui hakata näiteks seda hiljem ise planeerima ja rajama.

Ahjaa, valda ei huvitanud seegi, et rajada võiks normaalsema katusealuse rongi- ja bussiootajatele Turbas. Vähe sellest, bussipeatus planeeriti nii, et nüüd sinna saab sõita vaid ühe suuna buss. Seega, ÜKSKÕIKSUS ja HOOLIMATUS! Seda ei saa põhjendada ka teadmatusega, sest tegelikult valda võimalustest teavitatud.

Nüüd tankla. Teeäärsed müügikohad või isegi -turg, ohutumad ja inimlikumad bussipeatused (Transpordiametiga koostöös), parkimisvõimalused, sh rekadele, katusealused tanklapoe klientidele, joogivee kraanid jt - need kõik on tänases päevas elementaarsed ja vajalikud asjad. Küll aga paistab, et vallaametnikud lähevad taas närvi, kui küsida, mida siis plaanitakse. Lähevad seetõttu, et ei plaanigi midagi, kiristavad hambaid ja "ei kommantaari"!? Valimiste eel aga võtavad tankla tekkimise au ikka endale ja sellest piisab?

Saue jaama rattaparkla, Turba Jaam bussipeatus, puuduv rattatee - vaata kust otsast tahes, vallal puudub arusaam reaalsest elust? Liiga palju autoroolis? No aga kui sõita elektriautoga ja soov Turbas seda laadida, siis kuhu minna laadimise ajaks? Kükitada autos? See ongi hooliv suhtumine? Midagi ei muutu vist enne, kui ISE satutakse ebamugavatesse oludesse ja alles siis tekib mingigi arusaam? Või kõigest hoolimata arvatakse, et maantee on ainult kulgemiseks, silmad teelindil?

Teadmiseks (isegi kui poe kõrval plats sobib igareedesteks laadamüükideks), et teeäärne müügikoht, kui see kohaliku jaoks väga kaugeks ei osutu, tähendab rohkem müüjaid ja rohkem kliente, seega ka paremat käivet ja kaubavalikut. Võidavad kõik, aga ka see pole tähtis....


 
Aga võiks ju huvi tekkida? Luua midagi, mida saaks kasutada autojuht, bussiootaja, teeäärse kauba müüja, tanklapoe klient, matkaja, kohalikust rääkimata?

Ülapilt on pildistatud Haapsalu suuna bussipeatusest. Ohtlik, käänu taga. Ehk saaks sellegi suuna oma tuua üle tankla ppole? Ja kaoks ära teise suuna palkootekoda, mis pole oma püsivusest hoolimata ei hea ega ka mitte õigesti paigutatud.

Saue vald pole muidugi ainukene. Enamuses ei oska omavalitsused suuremat pilti näha ega lilli liigutada asjade heaks, mis ei tundu olulised.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar