reede, 16. juuli 2021

Balti jaama turul parimate tomatiteni.

 

 
Parimas letis on nüüd kohal ka parimad tomatid ja lisaks sordile "Vilja" on nüüd ka "Malle", "Cindel" ja "Ralli". Parima hinnaga enamasti ja ka kvaliteediga. Muidugi nende puhul ei maksa karta ka seda, kui nad pehmed või osalt veel kollased vm, sest hea tomati mõte ongi maitses, mitte kuudepikkuses säilimises.
 
 
 
Juba korrektsed sildid kena käekirjaga torkavad silma!

 
Muidugi on siin letis vist ka parim "roheline". Hakka või ise salatit ostma võileivale või miskit.
 
Leiab turul ka kukeseeni, aga kuiv suvi tähendab, et neid vähem ja hinnad kõrgemad. Näha oli ka erivärvilisi lillkapsaid.

 
Endiselt müüakse aga 30+ temperatuuril jooke, mida peaks säilitama temp kuni +25. Põllumajandusamet ei reageeri, mis sest, et neil jookidel esineb peal juba ka hallitust.

 
See, et inimesed on taas leidnud päristomati, näitab lettide rohkus, kus "Vilja" jm sordid müügil. Ainult rõõmustav! Hinnad on poole kõrgemad kui plasttomatil (kuigi mõne kasvataja plasttomateid püütakse ka sama hinnaga eestimaisena reklaamides müüa). Oma mõju on siin kahtlemata turu kõrgetel rendihindadel.
Miks meie suurkasvatajad keskenduvad transpordikindlusele, mitte maitsele?

 
Eestimaised maasikad, mis müügil, kipuva tänavu olema üpris lahja maitsmisega - kastmisvesi ja kuumus? Või ka sordiviga? On ju maasikad väga õrnad ja transporditundlikud. Tänavu on temperatuurid aga neilgi liiast.
Vaarikad jm ehk paremad?

 
Igal juhul hea, et valikud on paremaks muutunud ja võid saada pea kõike, mida hing ihkab. Ostsin isegi väikese karbikese murakaid, kus pool kaalust küll rootsude arvelt ja marjad kribud aga imehea tunne oli üle pika aja maitse suhu saada. Tublid korjajad muidugi, kes üldse praeguste ilmadega korjama lähevad!


 
Intsu talu tomatite puhul pole vist häid sorte loota ja kasvupinnasekski pole muld. 

 
Itaalia tomatid? Pole õrna aimugi. Ei ole "pringid" ehk siis oleks nagu head sordid, sest pehmenevad jms? Aga milleks nii kaugelt vedada kesksuvel kui meil omal häid sorte? Või on midagi kapitaalselt erinevat ja erilist? Äkki peakski proovima? Viimati on sordid, mis ka väljaspool suveaega saadaval? Kuigi nii kauge veo puhul tekivad kahtlused.

 
Maasikate juures tundub alati tobe kui juures kiri, et väga magus. Siingi tundub, et püütakse samal moel ostjaid meelitada. Maasikatelt eeldataksegi magusat, mõningal määral ka tomatitelt. Aga päras maitsetu?

Ma ei osta enam ühestki letist midagi, kui sellele lähendes, ilma küsimatagi, mida soovin, on kõik "otsen vkusnaja, otsen sladkaja". Kunagi neist selist sodi saanud, et karju appi!
 
Siseruumides esimene lett Balti jaama poolt tulles on samuti usaldusväärne. Ja siin Vilja nii I kui II klass ehk siis, kellele sobib, saab hea kätte soodsamalt aga pehmekestena? Raisku võib mõnevõrra minna, aga ei oska, kas ja kui palju. Olen korra ostnud, polnud häda tookord midagi, kuid teisel korral siiski juba mingi maitsemuutusega.


 
Kurk sellises kuumuses muidugi kuivab kiiresti ja põllumeestel sellega keeruline.

 
Vorstiabisse tasub ka piiluda. Peedi-sealiha vorstikesed, pidi olema hästi pehmed. 

 
Paremaid limonaade turul pole, kuigi selge seegi, et selline kvaliteet on kallim.


 
Lutsumaks annab igale tursamaksale silmad ette.


 
Unustage välismaised veinid, meil endilgi on erinevaid ja väga kvaliteetseid.

 
Head mahlad! Härjapea talupoes on kõiksugu häid erinevaid asju, vaid head tomatit sealt ei saa. See-eest aga on huvitavaid seenehoidiseid.

 
Ja kuulsust kogunud kastmed.

 
Blagovesti kioski müügil ka mahlad, nii klaarid kui mehuga, rohke suhkruga küll, aga pakist saab palju ja lahjendada!

 

Kel soovi aga veidi rohkem raha välja käia karastusjookide eest, siis Selverisse ärge minge, siin kioskis üsna hea hinnaga vana kooli limonaadid.


 
Ja igatahes sama soovitus tomatimahla soovi korral. Kallis, aga niivõrd hea, et Aura mahladest hakkate kaarega ringi käima!

 
Põdrakanepi tee on kvaliteetne, vähemalt parempoolset olen proovinud.
 

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Hiiumaa arvamusliidrid.

  Kost sa tourist seia said??? 10+ aastat on Hiiumaal lastud ühistranspordil hääbuda! Tänaseks on jõutud selleni, et et viimanegi reaalsustu...