laupäev, 17. juuli 2021

Elroni uus juht pole veel tööle jõudnud.

 

 
Keset palavat suve peavad raudteelased tööd tegema, et tulevikus oleks Balti jaamas parem läbilaskevõime. Sel ja järgmisel nädalavahetusel ongi liiklus Balti jaamast ida- ja edelasuunal tagatud bussidega, kas siis Liivale või idasuunal Kitsekülla või Ülemistele. 
 
 
Kuuma päikese käes päeval ei olnud Balti jaamas Elroni ametnikke näha reisijaid juhendamas. Paberlehel stendidel oli kirjas, et bussid väljuvad posti nr 2 juurest, aga ei rohkem. Aga ega ei tohikski olla ju midagi arusaamatut?
Vagunisaatja ju tuleb ka ja nende palk ju ka nii häbemata suur, et las töötavad! Nad muretsevad, närv püsti ja ei tea iial, mis ja kuidas. Aga las olla, ise nad valinud sellise töö! Ametnikud on Stromkal vm valmis neid iga kell toetama!


 
Kui on palav oodata, siis Elron on paigaldanud uued ootekojad, kus saab päikese eest varjuda!
 
 
Pika päeva jooksul on tuhandeid rahulolevaid reisijaid, kes järsku avastavad, et rongi polegi. Paljudeni pole info jõudnud Elroni süül suuresti, aga see pole probleem. Enamasti läheb peagi või tundide pärast järgmine rong, pole põhjust paanitseda! Milleks nuriseda või viriseda? Kunagi Elroni üks boss soovitas shoppama minna. Miks mitte ka täna? Balti jaama turul saate süüa ja juua ja kaasagi osta!


 
Igasugu värvilisi busse sõidab ja ei peagi eeldama, et kõik oleks porgandikarva. Vaadake kirju ja küsige kui on, kellelt küsida. Kui ei ole, mis te siis ronite siia? Minge randa või istuge kodus!


 
Mõni, mis tundub õige olevat, tagurdab küll seisma. Ju on kopp ees ja ega bussijuhtidel pole lihtne sõita kui ei tea, kuhu ja miks sõidad. Aga võimas, kui külma närvi bussijuhid suudavad hoida!


 
Kui aga tuleb Kitseküla - Tallinn buss, ärge muretsege. Võib olla vahetab bussijuht sildi vastassuuna vastu ja sõidab jälle! Kui ei sõida, ärge ronige sellesse bussi! Mis te närvitsete?
Elroni vagunisaatjad on eriti suure pinge all, aga sellest ei tohi lasta ennast häirida, sest selle palavusega on Elroni ametnikud külmas merevees või kus iganes. Raske nädal on ju neid kurnanud. Raudse kogemusega vagunisaatjad on südamega ja muretsevad te pärast! 
Näete, tehaksegi ju tööd!


 
Politseigi teeb oma tööd.


 
Mingit muret ei ole. Bussid sõitsid Ülemisteni ja need, kes ei suutnud Elroni infost aru saada, kas Narva või Valka saab siit või Ülemistelt, võiks rohkem süveneda! Mõni porgand sõidab nagunii siiani ja kui see pole teie oma, siis kellegi jaoks see ikka sobib. 

Oli neidk, kes bussist juba Kitsekülas maha tulid ja neid, kes ei taibanud, et kuigi pilet ostetud Kitsekülast, siis bussiga tuleb ikka Ülemisteni sõita. 

 

 
Tehnika tänavalt läheb buss. Kus see on? Ka seda küsiti, sest ega võõras linna tunne.

 
Iroonia irooniaks, aga siin võib kahte pidi asju vaadata. Et reisijad peaks olema tähelepanelikumad, sest arvutis on kollasega märgitud peatused, milliseid sõidab buss ja kuskil sõiduplaanide all servas on ka midagigi kirjutatud jne.
Samas, nädalavahetusel sõidavad paljud, kes sõidavadki harva ja paljud neist tõepoolest ei tunne kohalikke olusid. Seega peaks Elroni töötajad olema kõikides peatustes, et vajadusel olla kohe valmis infot edastama.

Rohkem pidanuks/peaks ka meedias infot edastama, samuti rongide, ennetavalt ka enne järgmist nädalavahetust. Sest iga inimene ei vaata enne iga sõitu, kas ja kuidas võidakse kuskil remonti teha. Muidugi peaks seda infot edastama ka elektroonilistel ekraanidel, kuid paraku on tegu sellistega, mis operatiivse info edastamist ei võimalda. Ja nii veel aastaid?
 
Et midagigi raudteest aru saada, võiks uus Elroni juht ise väljas olema?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Hiiumaa arvamusliidrid.

  Kost sa tourist seia said??? 10+ aastat on Hiiumaal lastud ühistranspordil hääbuda! Tänaseks on jõutud selleni, et et viimanegi reaalsustu...