esmaspäev, 11. oktoober 2021

Astok sammu edasi teinud.

 

 
Tartu tõesti paisub.
 
Taas üllitab loo aga Hannes Astok. Peab ütlema, et ta on sammukese edasi astunud ja paarikümne aasta pärast võiks olla maavanem või miski. Sest varem ta NÄGI veel vähem kui täna. Samas on loos aga mure hoopis millegi muu pärast, mis kirjutama ajendas?

 
 
Lugu pole vaid transpordist. Märgiline, et talle teeb siiani muret tselluloositehase teema. Reformierakond ju. Väga õudne olla, et isegi erakonnakaaslane Laidre räägib võimalikust mädamunahaisust jms. Tõepoolest, investoreid peletab eemale kui nende tegude jõledad tagajärjed peaks läbi nähtama! On aga vaja selliseid investoreid? See selleks.
 
Õigus Astokil on aga selles, et vaja on ühtset transpordisüsteemi. Hea võrdlus tal: "... sõidavad nii punased kui sinised bussid - aga busside liikumisel ja piletisüsteemidel on sama palju ühist kui kodukassil ja kuukulguril...." Muidugi, piletisüsteemi pole üldse vaja, see on vajalik vaid rahade liigutamiseks nende süsteemide haldajatele ehk kulude kasvatamiseks maksumaksjale!
 
Valimiste järel olla vaja Nõo, Kastre, Kambja, Elva, Luunja, Elva valla- ja Tartu linnajuhtidel maha istuda, et ilma poliitilise kukepoksita Suur-Tartu küsimusi kaaluda. Asjatu lootus, eriti kui enne valimisi paljud juhiks kandideerijad ei tea valdkonnast mitte õhkagi! Kui sellised saavadki juhiks?
 
Lahendused ON olemas ja olen sellest pikka aega iga nurga alt kirjutanud. Isegi MKM paistab oma uuringutes jm olema õigel teel, aga see võib olla vaid sõnades. Sest Transpordiameti peadirektor kirjutas ka ju kenasti ja ... tühi õhuvisin vaid!?   

Astok muretseb ka seepärast, et ettevõtjad ei taha juhikohtadele tulla, sest "nagunii kuulatakse pealt" ja Semilarski lugu tõestanud kui õhkõrnad on tutvuse piirid. Astok muretseb ikka etetvõtjate pärast ja nende kauka sisust, mitte ühiskonnast. Oli ta ju ise üks ÜT ja sellega seonduva vussikeeraja. Reformierakonna arusaamade järgi meie "ettevõtjatest parimad pojad ja tütred" - see on hirmutav. Sest PARIMA mõiste on neil poliitikutel endil jägustunud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

23. okt Eestimaal.

      Käidud. Silma torkasid rõõmsama meelega inimesed. Kauaks ei jäänud, kuigi maskiga. Rahvast palju ja üldiselt ka teada, mida räägitakse...