Neljapäev, 21. oktoober 2021

Linn 8. Kaubandus.

 

 
Kaubandus on suurim murelaps!
 
 
Mitte ainult toidukauplused (marketid) ja apteegid pole plahavatuslikult paljunenud, liiga palju on ka mööbli- jm kauplusi. Kaupluse, põrandapinna ja täna ka ELEKTRIHINNA ehk erinevate kulude kohta jääb kliente igal kaubanduspinnal aina vähemakks. Ja uskumatu, aga meil on inimesi, kes lausa rõõmustavad selle üle. Kus nad hariduse on saanud, sh isegi omavalitsusjuhid ja tipp-poliitikud, kui arvavad, et see on POSITIIVNE? Majanduse ja elukeskkonna areng?


 
Hea, et kaubanduses on ka neid kohti, kus taaskasutus au sees. Enamus ärikaid marketites jm soosivad ainult pakendikasutamist ja üksikud muudatused on täna vaid mikroskoopilise mõjuga.
 
 
Selver sai endale Comarketi poed. Ausalt öeldes pidanuks ta seejärel enamuse neist likvideerima. Nt Marja poest võinuks saada hoopis korralik siseturg, kodumaise väiketootjate täisvalikuga. Aga ei, Selveri omanikud arvavad, et nüüd on nad teistel konkurentsis eest ära läinud! On ikka naiivused.

 
Ka söögikohti on liiga palju. Täna muidugi paneb neile põntsu veel ka Kaja Kallase valitsus, jättes olulise osa klientidest ehk "rahakottidest" kohapeal söömisvõimalustest ilma. Isegi väliterassil. Peab ikka põrunud olema!


 

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Tagasi juurte juurde.

  http://eestimaablogi.blogspot.com/