kolmapäev, 13. oktoober 2021

Valimislubaduste sõnastus võib olla petlik.

 

 
Nii lihtne see ongi! 
Siiski täpsustan, kuna iga inimene on erinev ja mõni ehk mõtlebki lubaduste juures HEAD! Erakonnas on aga erakonna poliitika.
 
Isamaa Erakond lubab Elvas selliste sõnadega: " KORRALDAME ÜHISTRANSPORDISÜSTEEMI LÄHTUDES ELANIKE TEGELIKEST VAJADUSTEST".
 
Milline see Isamaa ollelt tegelikult välja näeb? Kehtestada taas pileti hind, selleks, et oma osa IGA ELANIKU MAKSURAHAST saaks piletisüsteeme opereerivad firmad. Muuks see ju vajalik pole, kõige odavam ja lihtsam maksumaksjale on tegelikult praegune eeltasutud süsteem.

Miks ma nii arvan? Sest poliitikud üldse, ka isamaalased, ei saa ise tegelikult aru, millised on elanike vajadused, kuna autoga sõites seda ei näe. Ning üheski omavalitsuses, kus isamaalased võimul, pole nad aastaid mitte midagi elanike vajaduste järgi muutnud. Veel hullem, jätkuvalt kobistatakse praeguse süsteemi kallal, tunnistamata, et see RAISKAB maksumaksja raha, ilma, et lisanduks VAJALIKKE ühendusvõimalusi.

Ja selleks on lihtne näide:
Igas maakonnas ehk sisuliselt ÜTK haldusalas on valdavalt omad liinid. Need sõidavad kõrvutiasetsevates maakondades keskustest (nimetame tinglikult A ja B) elanikkonna "viimaste majadeni ääremaal" ja siis hakkavad alles inimesi keskustesse vedama. Õhtul tagasi ja siis tühjalt keskusesse. Justkui oleks elanike vajadused juba kaetud? Tegelikult on VAJADUSTEKS ka ühendused A ja B vahel ehk et osa reisijatest, kes võiks bussidesse tulla, on sunnitud valima auto. Või sõitma kümneid kilomeetreid pikemalt bussidega läbi suurema ja kaugema punkti C, enamasti ümberistumisega.

Kuni pole ausust kirjutada omi ideid lahku, pole ka ausust oma valija ees. Ja just Isamaa üks tipp-poliitik ütles ausalt välja - ei kavatse bussiliiklust enne paremaks muuta, kui see eeltasutud süsteem kaotatakse!

Kui seda plaaniti ja loodi, ka siis kasutasid Isamaa poliitikud nagu kokkulepitult ühesuguseid väljendeid, a la "selle asemel on vaja bussiliine optimeerida, tõsta efektiivsust..." jne. Ehk taas sõnad, mis kõlöasid hästi, aga mille mõte oli taastada tasuline liiklus ja kulukad olietisüsteemid. Tasuta asju pole ju olemas, nagu nad ütlevad? Mis sest, et keegi ei väidagi, et tasuta, aga väljend meeldib paljudele valijatele.

5 kommentaari:

 1. Grupp Viljandi Valla Rahvas.
  Adminid Alar Karu, Kaupo Kase, Viljandi vald ja Raivo Lott. Niipea kui puudutasin ISAMAA rolli ühistranspordis ja nende valimislubadusi, läks mööda vaid mõni aeg ja sain bloki. Muidugi oli sel ka EKRE poliitikute lubadusi, mis kriitikat ei kannatanud.
  Nii palju siis Viljandi valla koha pealt ISAMAA soovist tagada bussiliiklus "vastavalt inimeste vajadusele". Postitused kustutada ja blokk peale!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Üks postitus oli selline:

   Lembit Külaots jagas linki.
   9o9st 0h ·
   Valimisnimekirja liikmena vahendan EKRE vallavalitsuse liikme kokkuvõtet koalitsiooni tegemistest.
   TAGASIVAADE: EKRE NELI AASTAT VILJANDI VALLAS
   Erakond Isamaa juht Alar Karu kaasas peale 2017. aasta valimisi koalitsiooni ka Viljandi valla elu korraldama Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, kes sai vallavalitsuses ühe koha kaheksast.
   Nelja aastaga oleme jõudnud teha nii mõndagi. Enim saavutusi on haridus- ja sotsiaalvaldkonna objektide seas. Valmis Heimtali koolis ja Tarvastus Gümnaasiumile staadion, remonti tehti Pärsti pansionaadis, Tarvastu lasteaia Soe majas, Kärstna hooldekodus ja Kolga-Jaani hooldekodus, Kärstna sotsiaalmajas vahetati katust. Lisaks toimusid veel paljud väiksemad remondid mujal asutustes.
   Koalitsioonis valitses üksmeel lasteaedadesse panustamise osas. Pärsti lasteaed sai remonditud ruumid uue mööbliga, Kolga-Jaani saab uue lasteaiahoone. Leiti uued ruumid Kärstna mõisas ja Mustlas kooli juurde lasteaia lisarühmade paigutamiseks. Tuleb tunnistada, et puudu jäi lasteaiakohtade vajaduse analüüsist. Soovisime kindlustada igale valla lapsele lasteaia kohta Viiratsi ja Ramsi piirkonnas, aga tekkis puudus lasteaia kohtadest. Probleem saab lahenduse järgmise aasta jooksul, kui valmivad neile lasteaedadele uued ruumid.
   Uus laste mänguväljak sai valmis Kolga-Jaanis ja Valma külas. Valma mänguväljak valmis EKRE poolt saadud toetusrahadega. Lisaks Valma laste mänguväljaku rajamise toetusele on EKRE toetanud Tarvastu lasteaeda, Viiratsi päevakeskust, Viiratsi rahvamaja ja Paistu kihelkonnast Vabadussõjas langenute mälestuse jäädvustamist.
   Lastele mõeldes võime uhked olla, et meie lasteaiad on korras ja väikseima kohamaksuga maakonnas lapse kohta- 25 eurot kuus.
   EKRE üks valimislubadusi oli laste sünnitoetuse tõstmine, mille oleme tänaseks suutnud tõsta 300-lt 600-le eurole. Plaan oli küll veelgi rohkem tõsta, kuid tulenevalt erimeelsusest koalitsioonis ei suudetud enamat saavutada.
   Oleme koostööna oluliselt panustanud inimeste elukvaliteedi tõstmisse. Mustla alevik ja Holstre küla on saanud uued kanalisatsioonitrassid, lisaks sai Mustla veel uue reoveepuhastuse jaama ja valmimas on Mustla jäätmejaam.
   Vallavalitsuse toetusega läbi hajaasustuse programmi on paljud pered saanud puhta joogivee puurkaevude rajamisega ja korrastanud juurdepääsuteesid.
   EKRE üks valimislubadusi oli võtta tühjana seisev Viiratsi vallamaja taaskasutusse. Tänaseks on see täitmata, kuna ei saavutatud üksmeelt koalitsioonis. Jätkatakse linnas paiknevas elektriküttega vallamajas ja lisaks ruumide rentimist linnalt.
   EKRE on toetanud koalitsioonis maaelu säilimist ja piirkonna kultuurielu edendamist Kolga-Jaani rahvamaja ostuga ja remondiga. Leidsime Karula ja Siuslepa raamatukogule uued ruumid eraldi sissekäiguga raamatukogusse.Samas ei pea me õigeks hetkel kahesaja tuhande euro eest bussipeatuse ehitamist Kolga-Jaanis, samuti Viiratsi ringristmikule plastmassskulptuuri paigutamise finantseerimist.
   Peame oluliseks edaspidi analüüside ja eksperthinnangute tegemist valla juhtimise ühtlustamiseks ja otsuste tegemiseks. Kaasame ja arutame rahvaga läbi piirkondade vajadused. Seisame maapiirkondades elu säilitamise eest!
   Lugupidamisega Ülo Tuvi /vallavalitsuse liige

   Kustuta
 2. Kopeerin veel ka kommentaarid, millele küüned taha saan:

  Valmar Haava
  Neeme Sihv palun ärge üldistage kõiki! Olen ise tegelenud bussiliini aegade ettepanekutega. Kui on probleem siis palun pöörduge vastava ametkonna poole!

  · Jaga
  · 38 min

  Neeme Sihv
  Valmar Haava korduvalt pöördutud ja põhiliselt juba 10 a tagasi ehk siis kui Paala rongipeatusest loobuti. Vastuseid ei ole, muutusi ei ole. Viletsalt olete sel juhul tegelenud, väga viletsalt lausa.

  · Jaga
  · 33 min

  Valmar Haava
  Neeme Sihv ei ütle seda, aga kui õigest ametkonnast abi ei saa siis tuleb omavalitsusse pöörduda! Peale seda tuleb omavalitsusel lahendus leida!

  · Jaga
  · 24 min

  Valmar Haava
  Neeme Sihv kui kehvasti siis kehvasti, aga minuni pole sellist probleemi jõudnud ja sellega ei ole võimalik tegeleda, kui probleemist ei tea!

  · Jaga
  · 10 min

  Neeme Sihv
  Valmar Haava KOV suunab uuesti ÜTK-sse ja KOV-ide poliitikud ega ametnikud soovi kuuldagi oma töökohustustest. Muide, KOV-idest pole siiani vastust viimasele kirjale tulnud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Küsimused siis EKRE kandidaadile Lembit Külaotsale. Piisav tõestus, et EKRE pooldab autostumist ja maanteedele laristamist, mitte ühistransporti.


   Miks bussijaam pole vajalik?
   Mida olete teinud selleks, et bussiliinid pikeneks ja kokku pandaks, nt Viljandi Jaam - Kolga-Jaani - Põltsamaa - Puhu Rist?

   · Jaga
   · 2 h tagasi

   Lembit Külaots
   Neeme Sihv mina isiklikult pakun skansinaavia drooni varianti: 100 kg koormat ettebähtud kohta

   · Jaga
   · 1 h tagasi

   Neeme Sihv
   See vastus on piisav! Aina selgem, et EKRE-t ei saa valida, sest kandidaatidel puudub vähimgi oskus teemade üle arutleda.

   · Jaga
   · 1 h tagasi

   Lembit Külaots
   Neeme Sihv minai isiklikult hindan tähtsaimaks korraliku interneti olenasolu, sest 10 aastat 3 km vantsimist lãhimasse bussipeatusse ei ole mind viinud õnnemaale.

   · Jaga
   · 1 h tagasi

   Lembit Külaots
   Neeme Sihv isiklikult arvan et mis tasuta, see kasuta- kaasa arvatud bussiliinid.

   Kustuta
 3. Viljandi isamaalased!? Tõeline palagan!:

  Neeme Sihv
  Väga tore, kuid siiani pole bussiliine kokku pandud ja ühendus Kolga-Jaanist kahel põhisuunal on mitte vilets vaid väga vilets.

  · Jaga
  · 2 h tagasi

  Alar Karu
  Viljandi Ühistranspordi keskus ootab teie ettepanekuid.

  · Jaga
  · 2 h tagasi

  Neeme Sihv
  Alar Karu Teil pole lahendusi, aga kui oleksite võimul siis paneksite ÜTK tööle?
  Ettepanekud ja ka LAHENDUSED neile ammu saadetud.

  VastaKustuta

23. okt Eestimaal.

      Käidud. Silma torkasid rõõmsama meelega inimesed. Kauaks ei jäänud, kuigi maskiga. Rahvast palju ja üldiselt ka teada, mida räägitakse...